Nefertiti küldte levélben…és én nagyon-nagyon elgondolkodtam rajta…
Napi tizenöt ölelés kell ahhoz, hogy egészséges és kiegyensúlyozott emberek lehessünk. Számoljátok össze, TI naponta hányszor ölelitek meg családtagjaikat?
Ismeritek Juan Mann történetét?
Ez a fiatalember 2004 januárjában londoni utazásából tért haza, s nem várta senki. Szülei már elváltak, nagymamája beteg lett, barátai százfelé a világban…
Ám egy bulira igyekezve történik nagy fordulat az életében: egy ismeretlen ember odalép hozzá és megöleli s ezzel kezdetét veszi az Ingyen Ölelés Kampány, ami a YouTube-nak köszönhetően hihetetlen népszerűségre tett szert. Nevezett férfiú, Ingyen Ölelést reklámozó táblával kezdett el sétálgatni Sydney utcáin, s ingyen osztogatja az ölelést- a mozgalom azóta már nálunk is gyökeret vert.
Megmosolyogtató? Nem. Inkább fájdalmas. S egyúttal szimbóluma is a világ ölelés vágyának…
Napi 15 ölelés kell, hogy önmagunk lehessünk …boldog, önálló, kiegyensúlyozott EMBEREK !
Vajon mi megöleljük ennyiszer gyermekünket, vagy szeretteinket? Soknak tűnik?
Az enni- és innivaló, a szellemi táplálékok és tanácsok sűrűjében ebből mintha kevesebbet mérnénk nekik? Nem?
Vajon miért nem szocializáljuk ölelésre a gyerekeinket? Miért félünk az érintéstől és az intimitástól? Talán nem tudjuk, mit veszítünk…
1980-ban a Science Magazinban publikáltak egy különös esetet: nyulakon kísérleteztek, akiknél mesterségesen állítottak elő érelmeszesedést a tudósok (kellően zsíros táplálékokat adtak nekik). A kísérlet végén megdöbbenve tapasztalták, hogy hiába a zsíros étkek, a nyulak 15 százalékánál nem történt semmilyen káros következmény.
Nehezen jöttek rá, milyen hiba csúszott a számításba: ezt a 15 százalékot gyakran simogatta az etetésükkel megbízott orvostanhallgató. A kísérletet újra és újra megismételték, de kétség se fért hozzá: akiket simogattak, azok egészségesek maradtak.
Hihetetlen, de igaz!
Mint ahogy arról is szólnak tanulmányok, hogy az érintés hiánya miatt a gyerekek valóban megállhatnak a növésben, s semmiféle gyógyszeres kezelés nem segít rajtuk, csak az indítja el újra növekedésüket, ha kikerülnek a romboló, negatív hatású környezetből, s kellő érzelmi gondoskodást és ölelést kapnak.
Az érintés hiánya, a rideg, szeretetnélküli családi élet arra tanítja meg őket, hogy nem bízhatnak a másikban, nem oldódhatnak fel a másikkal való kapcsolatukban.
S ma már az is bizonyos: a betegségekből is hamarabb gyógyulnak a gyerekek, ha több simogatást, ölelést kapnak: cukorbetegeknél csökken a glükóz-szint, egyéb esetben a fájdalmak csökkennek, és a depresszió is mérséklődik.
Ne feledjük: az érintés ugyanolyan része a szocializációnknak, az életre való felkészítésnek, mint az alapvető szabályok, normák megismertetése a gyerekkel
Mi a TI véleményetek erről?
Köszi ezt a bejegyzést és a videót.
Bevallom férfiasan, nagyon bekönnyeztem ezen a videón,ebben a pillanatban is hallgatom és folynak a könnyeim, évek óta nem hatott meg ennyire semmi.Ez teljesen komoly.
Sokszor ölellek benneteket
[Reply]
Én sokszor és nagyon ölelgetem a gyerekeimet, de ezentúl még jobban fogom! Szerencsére a férjem is ölelős típus! 😀
[Reply]